:: Internet

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Strona 9 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next   

Re: Fora PBF    Pisanie by Nathair Colin Heather on Sro Sty 20, 2016 3:07 am
Tak, zdarzyło mi się.
Grałam swego czasu na bleachowych pbfach i na jednym z nich stworzyłam sobie panienkę z rozdwojeniem jaźni. Co prawda mało nią grałam, bo jakoś się złożyło, że forum zaczęło podupadać i przeniosłam się na inne, o tej samej tematyce. Oczywiście z inną postacią. I jakie było moje zdziwienie, kiedy jakiś czas później ujrzałam tam... moją postać. Do tego nieudolnie przekształconą w chłopaka (co zabawne, panienka nawet nie raczyła wszędzie poprawić płci, tak więc w kp raz postać była samcem a raz samicą). Nie wiem czy Ciro pamięta, ale powinien, jak rozkręciła się rozmowa o tym i jak próbowano zarzucić, że to ja ukradłam kp. Musiałam prosić admina starego forum o udostępnienie KP Farah, żeby zobaczyli datę wstawienia przeze mnie karty. Ale w sumie poskutkowało to tylko tym, że usunęli kp i... to wszystko. Ani głupiego przepraszam ani pocałuj mnie w dupę. Ale co się dziwić. Złodziejka była znajomą adminki.

Co do plagiatowania motywów.
Jasne, jest w cholerę podobnych motywów. Ale kiedy tworzona postać aż nadto zaczyna przypominać inną, cudzą, i kiedy więcej niż jedna osoba to zauważa to coś jest nie tak. A niestety coraz częściej można to zaobserwować. A to wkurza. Bo człowiek ma coś takiego "swojego", coś, co tylko on używa, w jakiś sposób wykreował swoje dziecko, dał mu cechy, zlepił od małego nasionka w jedno, a przyjdzie ci taka osoba x, zerżnie motywy, pomysły, ba! Nawet cholerne zachowania i uważa, że wszystko jest okej. Czasami są to drobnostki. Ale nawet podjebanie tych drobnostek potrafi napsuć krwi. I co w takim momencie zrobić? Osobiście... nie wiem. Pewnie czułabym się zbyt mało pewna pisząc do tej osoby o małe rzeczy. Rzeczy, przez które można zostać wyśmianym, bo "byc może to ja mam obsesje, być może mi się wydaje", ale z drugiej strony jest się pewnym, że akurat to jedno zachowanie, albo ta jedna cecha/moc/charakterystyczna rzecz/imię/nick/cokolwiek jest tylko nasze. I co wtedy?

"Loving him wasn't a mistake, but thinking that he loved me was"

Nathair Colin Heather
-----------
Anioł Stróż

Liczba postów : 10395
GODNOŚĆ : Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sob Lut 06, 2016 12:43 am
Patrzcie, co Kot odkryła -> http://www.forumpl.net/#tab-2
Jak się wejdzie w "top", to Virus jest na 4 miejscu.

Szedł podróżny w wilczurze, zaszedł mu wilk drogę.
„Znaj z odzieży – rzekł człowiek – co jestem, co mogę”.
Wprzód się roześmiał, rzekł potem człeku wilk ponury:
„Znam, żeś słaby, gdy cudzej potrzebujesz skóry”.

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Liczba postów : 19859

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Ailen on Sob Lut 06, 2016 1:05 am
Czuję moc. Wy też? |:

Which he who can, and will, deserv's high praise,
Who neither can nor will, may hold his peace;
Who can be juster in a State than this?

Ailen
-----------
Chart     Opętany

Liczba postów : 1707

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sob Lut 06, 2016 1:10 am
Yas. Mnie osobiście przepełnia. |:

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Nathair Colin Heather on Sob Lut 06, 2016 1:32 am
Gratulacje |:

Nathair Colin Heather
-----------
Anioł Stróż

GODNOŚĆ : Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Hemofilia on Sob Lut 06, 2016 2:36 am
Widziałam to jakiś czas temu. Kiedy nie mogłam wejść na serwer forum pl. |: W sensie, że mi fora o tym adresie nie działały.

Należę do DOGS.
Jestem Pitbullem.
Żyję ponad 1000 lat, wyglądam na 23.
Jestem rodzoną siostrą Anemii.
Właśnie dowiedziałam się, że ona zginęła.
Wiem, kto to zrobił.
Głowa... szum w uszach... Nhh... Irytujące.

Właśnie, wiesz droga Amelio. Wiesz.
Rzucona obietnica wkrótce się spełni.
Kościół zniknie z powierzchni ziemi.

Info: W Hemofilii, a raczej w Amelii obudziło się drugie 'ja'. Wszelakie zdania pisanie pogrubieniem lub kursywą będą mową lub myślami prawdziwej Hemofilii. Tej uśpionej przez setki lat w wnętrzu Amelii.  

Hemofilia
-----------
Pitbull     Poziom E

Liczba postów : 350
GODNOŚĆ : Amelia 'Hemofilia' Elisabeth Leather.

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sob Lut 13, 2016 2:27 am
Już się gubię. Nie wiem gdzie to dać to dam tutaj, bo wchodzę sobie na Eden, a tam... suprajs madafaka.

Tak się dzieje, gdy ktoś nie umie napisać swojego nicku, co, Ev? >D

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Nathair Colin Heather on Sob Lut 13, 2016 11:41 am
Co

Nathair Colin Heather
-----------
Anioł Stróż

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Gość on Pon Lut 15, 2016 4:33 pm
Przyłączam się do gratulacji!

Aaaa ja grałem na kilku pbfach, których nazw nawet nie pamiętam, bo były to krótkie przygody typu znajoma albo znajomy zaprasza do popisania, wbijamy na fabułę, wymieniamy po kilkanaście postów i zapominamy. Są jednak dwa przed virusem, na których siedziałem dłużej niż tydzień, a dochodziło i do pół roku!

Leviatan, lata temu, sporo czasu tam spędziłem. Znalazłem je na jakiejś topce, stworzyłem kp w kilka minut i rozpocząłem przygodę z pbfami - karta była straszna, potem ją dopiero poprawiałem, ale to nic! Wtedy jeszcze można było mieć słabą kartę. Bawiłem się świetnie, towarzystwo poznałem, nadal się znamy, z niektórymi nadal gramy w to czy tamto, choć ja już dużo mniej niż dawniej. Forum świetne, moja pierwsza przygoda z pbfami, wspominam miło i nie zapomnę, dopóki nie dopadnie mnie demencja w wieku 43 lat. Cóż to były za ambicje, spełnione i niespełnione!

Jakiś rok później? Dwa? Mniej lub więcej, naprawdę nie potrafię określić, znalazłem się na Atarashii. Najgorsze jest to, że nie wiem, któż mnie tam zawołał! Może demencja dziś działa jeszcze szybciej... Mam podejrzenie, ale pewien nie jestem. W każdym razie, wygląd świetny, poziom niezły, ludzie spoko. Tam również poznałem kilka osób, choć kontakt, słabiutki ostatnio, ale zawsze, nadal utrzymuję tylko z jedną. Wspominam dobrze, spędziłem tam niewiele czasu, acz zdążyłem się zabawić.

Potem była dłuuuższa przerwa, zupełnie pozbawiona pbfów. Między levkiem, a AS było kilka słabszych epizodów, a tutaj aż do Virusa nic. Także, jestem! I nie obiecuję, że zostanę na dłużej. Pół roku to może być limit nie do pobicia, patrząc na stan moich malejących z wiekiem pokładów energii do tego typu wspaniałych rzeczy... Jedyne, co mogę zauważyć, że każde z odwiedzanych przeze mnie for było zupełnie inne i trzymało mnie z innego powodu. Także, Virusie, pokaż, na co Cię stać! Truttututuuu...

Gość
-----------
Gość

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Lisek Chytrusek on Pon Lut 15, 2016 4:41 pm
*zarzuca sidła na Arndrosa* C:

Lisek Chytrusek
-----------
Kundel     Poziom E

Liczba postów : 835
GODNOŚĆ : Shion. Bez nazwiska.

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Gość on Pon Lut 15, 2016 9:44 pm
Gość napisał:Moje postacie zazwyczaj wychodzą na totalnym spontanie. Najczęściej jakiś art zachęca mnie do tego, abym stworzył postać. [...] Zobaczyłem art i było: o kur... ja to muszę mieć. No i jest. Co robię zazwyczaj potem? Wybieram nick na forum. Albo musi być mocno zjebany, albo neutralny. Zarazem musi być imieniem bądź pseudonimem postaci. Uzupełniam pierdoły - imię i nazwisko muszę mieć dopasowane do pochodzenia postaci, z jakiego kraju ma korzenie, a nie gdzie się urodził.
Amen.

Gość napisał:
Co robię potem? Charakter, wypisuję od razu słabe strony postaci, na koniec zostawiam wygląd, a jeśli historię muszę pisać, to historię.
Nienawidzę pisania historii. To coś, do cholery, co powstaje wraz z postacią - nie z KP (mimo że teoria zakłada, iż historia to przeszłość). Można mieć zamysł - a nawet pomysł. Można mieć nawet układ z innym graczem - tym lepiej dla postaci/ jej rozwoju; serio, jeśli układ jest lukratywny (czyt. interesujący).
Lecz i wtedy trzeba uważać. Czasami to jak z rozmową przez komunikator... możesz wysyłać swoje najlepsze intencje, chcieć jak najlepiej, ale dla niektórych słowa to tylko słowa... lub - co gorsza - źle odczytane słowa. A wtedy nie znajdziesz swojego miejsca.

Gość napisał:Zazwyczaj moim postaciom daje parę cech charakterystycznych, czy powiązanych ze sobą; najczęściej są to uzależnienia...

... or wady. Nie umiem tego uniknąć. Moja - nawet najbardziej skrajna ode mnie - postać zawsze będzie miała ze mnie minimum 3%.

Gość napisał:Historię zazwyczaj nie opisuję, bo nie chcę wszystkiego zdradzać u mojej postaci. Wiele rzeczy chowam dla siebie, bo chcę albo wykorzystać to w fabule, albo w ogóle o tym nie mówić.

Yep.

Ale co jeśli zacznie się od pomysłu? Takiego naprawdę dość konkretnego pomysłu do fabuły. Wtedy mam cholerny problem. Nie potrafię, po prostu nie, z dokończeniem KP od strony wyglądu. Jeszcze jak pisało się opowiadania - bez avów na forach - było lepiej. Wszystko pozostawało w sferze wyobraźni. Teraz - jak pomysł narodził się najpierw w głowie - wszystko jakby nie-nadawało-się-na-urzeczywistnienie tego pomysłu. Nawet moje ulubione, najbardziej orgazmiczne grafiki.
Po prostu coś nie "zeskakuje", kiedy pomysł rodzi się u mnie od tej drugiej strony. Dupy strony, jak spojrzę na to z dystansu. |:  
<-- stąd też problem z ciągłym brakiem ava.

Gość
-----------
Gość

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sro Paź 19, 2016 3:47 am
FORA UMIERAJĄ CORAZ SZYBCIEJ
Ostatnio coraz częściej muszę robić czystki w wymianie bannerów, bo kolejne forum zostaje zamknięte z hukiem. Dawniej utrzymywały się bez problemu przez lata, dzisiaj ledwo dają radę targnąć się na 2-3 miesiące, a już spłoszeni użytkownicy zwiewają, administracja zatrzaskuje kłódkę i tyle z gry.
Już kilkakrotnie przez myśl mi przeszło: „kurde, zagrałbym sobie gdzieś” i nawet szukałem miejsca, gdzie mógłbym to „gdzieś” przemienić na konkret; jakoś się zaaklimatyzować. Parokrotnie się zarejestrowałem, na różnych stronach, z różnym stażem, ale z moją prędkością pisania kart postaci, forum zdążyło zardzewieć, a ja nadal nie pograłem. Większość sypie się w rękach. Ledwo przełamiesz bariery i wreszcie klikniesz „dołącz”, a zaraz wyganiają, bo postanawiają zamknąć dopiero co otwarty plac zabaw.
Zgrzyta.
Macie pomysł, czemu tak jest? To wina użytkowników, słabych tematyk forów, administracji? Niedopracowania? Zbyt szybkiego znudzenia się? Braku umiejętności przywiązywania się i angażowania w życie forum przez graczy? Coś jeszcze innego?

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Rayissa on Sro Paź 19, 2016 4:55 am
Racja, na przestrzeni ostatnich lat zauważyłam, że fora PBF bardzo szybko umierają; niewiele jest takich, które się utrzymują. Ogólnie wydaje mi się, że jakby osób chętnych do gry z roku na rok jest mniej i moim zdaniem dlatego dzieje się to, co się dzieje. Trochę tak, jakby czasy PBFów zmierzały ku końcowi. Największe zainteresowanie było kilka lat temu, wśród naszego pokolenia głównie. Teraz jednak wielu nie ma już czasu na pisanie i rezygnuje, a "młodych" przybywa mało, widocznie skrobanie postów nie wydaje im się interesującą rozrywką. Pamiętam, że kiedy zaczynałam swoją przygodę z forami, będąc bodajże czternastolatką, większość osób była w moim wieku, albo zbliżonym. Teraz lat mam 23 i... nadal większość jest mniej więcej w moim wieku. Serio,  coraz rzadziej spotykam osoby znacznie ode mnie młodsze.

Tak trochę poza tematem, dobry nagłówek. Przyciągający wzrok i budzący emocje, niczym żywcem wyszarpnięty z prasy. XD

#84718a

Rayissa
-----------
Opętana

Liczba postów : 552

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sro Paź 19, 2016 4:42 pm
Chciałem, by brzmiało dramatycznie. : |

I ja się właśnie trochę waham. Bo często słyszę, że „coraz mniej przypływa nowych”, ale z drugiej strony – czy kiedyś było nas tak dużo? Na pewno nie było aż tylu forów jednocześnie. Brak rozrzutu zmuszał do gnieżdżenia się większej liczby userów w jednym miejscu. Ludzie mieli też po 10 multikont, każdym mogli pisać z taką samą częstotliwością, bo posty nie były zbyt wymagające. To sprawiało, że widać było „przepych” i tłumy, które w rzeczywistości mogły składać się na dwudziestu czy trzydziestu userów maksymalnie – a to statystyczna liczba graczy przypadająca obecnie na jednego PBFa.
Tylko ludzie dorośli. Byliśmy szczeniakami – ja miałem dwanaście lat, jak wpadłem na pierwszego PBFa – teraz większość graczy, nawet tych nowych, ma po 17, 18, czasami 20 lat minimum. Dawniej fora były dla dzieciaków, początkujących nastolatków. Teraz się to mocno przegrupowało i PBFy trafiają w ręce osób robiących maturę albo lepiej – studiujących lub pracujących. Taki dzieciak z podstawówki ma mnóstwo czasu na pisanie wartkich fabuł swoimi czterdziestoma kontami, ale student ograniczy się do jednej postaci i posta raz na dwa dni – to też nas zmieniło.
Plus wystarczy pomyśleć, jak sprawa wygląda z perspektywy dzieciaka a nastolatka/dorosłego. Dzieciakowi dasz byle jaką zabawkę i się cieszy, korzystając z niej przez następny rok. Dorosłemu dasz książkę, przemieli ją raz, nie zawsze do końca, i rzuci w kąt. Wymagania rosną wraz z wiekiem, a skoro teraz na PBFach przeważa wiek 17-30 lat, to sami możemy sobie dopowiedzieć, dlaczego fora umierają.
I brak czasu też jest tu sporym strzałem w kolano. Wiem po sobie. Do teraz ogarniam Kompendium, które powinno być już gotowe na miesiąc wstecz. Ale tu praca, tu wyjazd, tu kolejne komplikacje, które dla młodszych byłyby czymś, co ich w ogóle nie dotyka – bo kto by rozmawiał z dwunastolatkiem na temat spóźnionej wypłaty albo problemu z kredytem ubezpieczeniowym?
Wracamy wyczerpani, ogarniamy priorytety i wreszcie odpalamy forum. A tu znów dwadzieścia postów do napisania, z czego siedemnaście miga na czerwono pod hasłem „ważne – na teraz”. Czasami nie ma się siły sprawdzić, gdzie się zalega z odpisem, co tu mówić o jego wyprodukowaniu.
I tu wchodzi kwestia naszego braku synchronizacji – bo załóżmy, że ważna akcja składa się na ruchy pięciu postaci. Trzech z pięciu userów jest wyczerpanych i zalega z postami – cóż, życie nie wybiera. Dwójka się wkurza, bo „teraz ma czas, chęci, WENĘ, a i tak nic nie napisze w tym temacie, bo czekają na odpowiedź”. Kiedyś to było nie do pomyślenia, żeby kazać komuś czekać na odpis dłużej niż 20 minut; po godzinie to już wszyscy ruszyli dalej. Eventy trwały maksymalnie dwa dni i tylko wtedy, gdy Mistrz Gry musiał się nauczyć na jutrzejszą klasówkę z przyrody, dziś eventy trwają co najmniej pół roku (gdy jest w nie zaangażowana duża liczba userów).

To nie tematyka jest problemem. Wiadomo, że fajniej gra się na forum o takiej, która ma solidne podstawy i dużo perspektyw, ale na dobrą sprawę można się hucznie bawić w uniwersum o szkole, bo kwestia spojrzenia zależy od punktu siedzenia. Jak na moje sporo zależy od:
a. zgranego teamu administracji
b. zaangażowania graczy
c. samozaparcia
Bo czasami jednak trzeba się przymusić, by ruszyć akcję do przodu, nawet jak już się nie chce i rzyga się na samą myśl o odpisie. Prawda jest jednak taka, że „pomysł na posta nie przypłynie po miesiącu”. Prawdopodobnie nie będzie nam się chciało dziś równie mocno, jak nie chciałoby nam się za miesiąc – więc lepszą opcją jest zaciśnięcie szczęk i wystukanie treści, bo być może później fabuła będzie bardziej wciągająca, niż zwlekać kolejny miesiąc (pozdrawiam Take, pozdrawiam też Yuu i Ev, ja wam wszystkim odpiszę) i czuć do niej jeszcze większą niechęć. Co innego, jak życie serio zwali się na łeb – bywa, że ledwo mamy czas na ściągnięcie butów przed wpadnięciem na kanapę, co tu mówić o sprawdzaniu Virusa i czytaniu o ruchach postaci usera, z którym prowadzimy rozgrywkę. Ale to wszystko jest do ugrania.

Więc – tak w skrócie – jak na moje ludzie za szybko się zniechęcają, nie mają żadnych pokładów jakiegoś wewnętrznego oddania i jak coś zaczyna im zgrzytać to odchodzą i zostawiają forum w powolnych agoniach. Admini zawalają, bo targają się na prowadzenie, gdy nie mają czasu lub ten czas mają bardzo uszczuplony. A nie oszukujmy się – to nie jest fucha, która zajmie pół godziny dziennie. Paradoksalnie czasami trzeba być pod telefonem dwadzieścia cztery na dobę, bo tu się ktoś pożre i potrzeba arbitra, tam coś się zjebie z kodem, więc wkładasz stopy w kapcie i szurasz na linii łóżko-biurko do kompa, by to zreperować. Wszystko najlepiej ogarniać „na świeżo”. Plus kwestia samozaparcia – dawniej przychodziło nam to naturalnie, teraz wielu traktuje odpis jak karę. I jednak mieliśmy więcej czasu, by pomyśleć nad rozgrywkami, nad urozmaiceniami i nowymi, fabularnymi zawirowaniami, które robiło się JUŻ, nie po roku.

A już trochę okrężną drogą, to i tak uważam, że Virus ma spore szczęście, bo trafili się ludzie, którym się nie chce, a i tak zrobią. Albo jeszcze lepiej: którym się chce. Wielu Mistrzów Gry ma jednak świadomość, że robią coś konkretnego i nie zostawią tego tylko dlatego, że nagle im się odechciało; prędzej pozamykają wpierw wszystkie sprawy i dopiero wtedy się wycofają. Gracze też są chętni by pomagać (jak chociażby wczorajsza akcja, gdzie dałem ogłoszenie w sprawie wolnego stanowiska na moderatora i dostałem kilka PW niemal od razu). Może też sęk w tym, że Virus dla wielu jest forem głównym, a nie piątym z kolei; to też wychodzi nam na pozytyw, bo jest pewność, że user X nie zniknie zaraz po rozpoczęciu rozgrywki. Kilkoro z was na pewno już trochę przesiąknęło Virusem i atmosferą, jaka tutaj jest, i nawet mimo niechęci (z lenistwa, wkurwienia, znudzenia) wchodzi się na forum i spróbuje je jakoś ruszyć naprzód. Sentyment robi swoje.

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Akito on Pon Gru 26, 2016 8:29 pm
Wooo, tak se wlazłem i myślę, że tyle tego było... ale już nie pamiętam żadnych nazw. To forum które najmilej wspominam to poprzednik spectrofobii, ale jak to się nazywało... hym

Akito
-----------
Oficer

Liczba postów : 196
GODNOŚĆ : Akito Okatome

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Sponsored content

Sponsored content
-----------

Powrót do góry Go down

Strona 9 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next   

   

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry