:: Internet

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Strona 11 z 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next   

Re: Fora PBF    Pisanie by Nathair on Sro Sty 20, 2016 3:07 am
Tak, zdarzyło mi się.
Grałam swego czasu na bleachowych pbfach i na jednym z nich stworzyłam sobie panienkę z rozdwojeniem jaźni. Co prawda mało nią grałam, bo jakoś się złożyło, że forum zaczęło podupadać i przeniosłam się na inne, o tej samej tematyce. Oczywiście z inną postacią. I jakie było moje zdziwienie, kiedy jakiś czas później ujrzałam tam... moją postać. Do tego nieudolnie przekształconą w chłopaka (co zabawne, panienka nawet nie raczyła wszędzie poprawić płci, tak więc w kp raz postać była samcem a raz samicą). Nie wiem czy Ciro pamięta, ale powinien, jak rozkręciła się rozmowa o tym i jak próbowano zarzucić, że to ja ukradłam kp. Musiałam prosić admina starego forum o udostępnienie KP Farah, żeby zobaczyli datę wstawienia przeze mnie karty. Ale w sumie poskutkowało to tylko tym, że usunęli kp i... to wszystko. Ani głupiego przepraszam ani pocałuj mnie w dupę. Ale co się dziwić. Złodziejka była znajomą adminki.

Co do plagiatowania motywów.
Jasne, jest w cholerę podobnych motywów. Ale kiedy tworzona postać aż nadto zaczyna przypominać inną, cudzą, i kiedy więcej niż jedna osoba to zauważa to coś jest nie tak. A niestety coraz częściej można to zaobserwować. A to wkurza. Bo człowiek ma coś takiego "swojego", coś, co tylko on używa, w jakiś sposób wykreował swoje dziecko, dał mu cechy, zlepił od małego nasionka w jedno, a przyjdzie ci taka osoba x, zerżnie motywy, pomysły, ba! Nawet cholerne zachowania i uważa, że wszystko jest okej. Czasami są to drobnostki. Ale nawet podjebanie tych drobnostek potrafi napsuć krwi. I co w takim momencie zrobić? Osobiście... nie wiem. Pewnie czułabym się zbyt mało pewna pisząc do tej osoby o małe rzeczy. Rzeczy, przez które można zostać wyśmianym, bo "byc może to ja mam obsesje, być może mi się wydaje", ale z drugiej strony jest się pewnym, że akurat to jedno zachowanie, albo ta jedna cecha/moc/charakterystyczna rzecz/imię/nick/cokolwiek jest tylko nasze. I co wtedy?

"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives"

Nathair
-----------
Anioł Stróż

Liczba postów : 11870
GODNOŚĆ : Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sob Lut 06, 2016 12:43 am
Patrzcie, co Kot odkryła -> http://www.forumpl.net/#tab-2
Jak się wejdzie w "top", to Virus jest na 4 miejscu.

CZY WIDZISZ TE GRUZY NA SZCZYCIE? TAM WRÓG TWÓJ SIĘ UKRYŁ JAK SZCZUR. MUSICIE, MUSICIE, MUSICIE ZA KARK WZIĄĆ I STRĄCIĆ GO Z CHMUR. I POSZLI SZALENI ZAŻARCI, I POSZLI ZABIJAĆ I MŚCIĆ, I POSZLI JAK ZAWSZE UPARCI.         JAK ZAWSZE ZA HONOR SIĘ BIĆ.

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Liczba postów : 22359

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Ailen on Sob Lut 06, 2016 1:05 am
Czuję moc. Wy też? |:

Which he who can, and will, deserv's high praise,
Who neither can nor will, may hold his peace;
Who can be juster in a State than this?

Ailen
-----------
Chart     Opętany

Liczba postów : 1813

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sob Lut 06, 2016 1:10 am
Yas. Mnie osobiście przepełnia. |:

CZY WIDZISZ TE GRUZY NA SZCZYCIE? TAM WRÓG TWÓJ SIĘ UKRYŁ JAK SZCZUR. MUSICIE, MUSICIE, MUSICIE ZA KARK WZIĄĆ I STRĄCIĆ GO Z CHMUR. I POSZLI SZALENI ZAŻARCI, I POSZLI ZABIJAĆ I MŚCIĆ, I POSZLI JAK ZAWSZE UPARCI.         JAK ZAWSZE ZA HONOR SIĘ BIĆ.

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Nathair on Sob Lut 06, 2016 1:32 am
Gratulacje |:

"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives"

Nathair
-----------
Anioł Stróż

GODNOŚĆ : Nathair Colin Heather, pierwszy tego imienia, zrodzony z burzy, król Edenu i Desperacji.

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Hemofilia on Sob Lut 06, 2016 2:36 am
Widziałam to jakiś czas temu. Kiedy nie mogłam wejść na serwer forum pl. |: W sensie, że mi fora o tym adresie nie działały.

Jestem Pitbullem.
Jestem rodzoną siostrą Anemii.
Dowiedziałam się, że ona zginęła.
Wiem...

Właśnie, wiesz droga Amelio. Wiesz.
Rzucona obietnica wkrótce się spełni.
Kościół zniknie z powierzchni ziemi.

Info: W Hemofilii, a raczej w Amelii obudziło się drugie ja. Wszelakie zdania pisanie pogrubieniem lub kursywą będą mową lub myślami prawdziwej Hemofilii. Tej uśpionej przez setki lat w wnętrzu Amelii. Jednak teraz nie zawsze pojawia się na fabule, co trzeba brać pod uwagę.  

-------------------------------------------------------

W ziar­nku pias­ku uj­rzeć świat cały
całe niebo - w kwiatku koniczyny,

nieskończoność zmieścić w dłoni małej,
wieczność poznać w ciągu godziny.

Hemofilia
-----------
Pitbull     Poziom E

Liczba postów : 488
GODNOŚĆ : Amelia 'Hemofilia' Elisabeth Leather.

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Arcanine on Sob Lut 13, 2016 2:27 am
Już się gubię. Nie wiem gdzie to dać to dam tutaj, bo wchodzę sobie na Eden, a tam... suprajs madafaka.

Tak się dzieje, gdy ktoś nie umie napisać swojego nicku, co, Ev? >D

Arcanine
-----------
Wilczur     Poziom E

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Nathair on Sob Lut 13, 2016 11:41 am
Co

Nathair
-----------
Anioł Stróż

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Gość on Pon Lut 15, 2016 4:33 pm
Przyłączam się do gratulacji!

Aaaa ja grałem na kilku pbfach, których nazw nawet nie pamiętam, bo były to krótkie przygody typu znajoma albo znajomy zaprasza do popisania, wbijamy na fabułę, wymieniamy po kilkanaście postów i zapominamy. Są jednak dwa przed virusem, na których siedziałem dłużej niż tydzień, a dochodziło i do pół roku!

Leviatan, lata temu, sporo czasu tam spędziłem. Znalazłem je na jakiejś topce, stworzyłem kp w kilka minut i rozpocząłem przygodę z pbfami - karta była straszna, potem ją dopiero poprawiałem, ale to nic! Wtedy jeszcze można było mieć słabą kartę. Bawiłem się świetnie, towarzystwo poznałem, nadal się znamy, z niektórymi nadal gramy w to czy tamto, choć ja już dużo mniej niż dawniej. Forum świetne, moja pierwsza przygoda z pbfami, wspominam miło i nie zapomnę, dopóki nie dopadnie mnie demencja w wieku 43 lat. Cóż to były za ambicje, spełnione i niespełnione!

Jakiś rok później? Dwa? Mniej lub więcej, naprawdę nie potrafię określić, znalazłem się na Atarashii. Najgorsze jest to, że nie wiem, któż mnie tam zawołał! Może demencja dziś działa jeszcze szybciej... Mam podejrzenie, ale pewien nie jestem. W każdym razie, wygląd świetny, poziom niezły, ludzie spoko. Tam również poznałem kilka osób, choć kontakt, słabiutki ostatnio, ale zawsze, nadal utrzymuję tylko z jedną. Wspominam dobrze, spędziłem tam niewiele czasu, acz zdążyłem się zabawić.

Potem była dłuuuższa przerwa, zupełnie pozbawiona pbfów. Między levkiem, a AS było kilka słabszych epizodów, a tutaj aż do Virusa nic. Także, jestem! I nie obiecuję, że zostanę na dłużej. Pół roku to może być limit nie do pobicia, patrząc na stan moich malejących z wiekiem pokładów energii do tego typu wspaniałych rzeczy... Jedyne, co mogę zauważyć, że każde z odwiedzanych przeze mnie for było zupełnie inne i trzymało mnie z innego powodu. Także, Virusie, pokaż, na co Cię stać! Truttututuuu...

Gość
-----------
Gość

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Shion on Pon Lut 15, 2016 4:41 pm
*zarzuca sidła na Arndrosa* C:

Sometimes I feel this anger changing, slowly into
A monster that keeps on creeping under
And I don't think that I can take anymore
I need to kill like never before

Shion
-----------
Kundel     Poziom E

Liczba postów : 1040
GODNOŚĆ : Shion.

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Gość on Pon Lut 15, 2016 9:44 pm
Gość napisał:Moje postacie zazwyczaj wychodzą na totalnym spontanie. Najczęściej jakiś art zachęca mnie do tego, abym stworzył postać. [...] Zobaczyłem art i było: o kur... ja to muszę mieć. No i jest. Co robię zazwyczaj potem? Wybieram nick na forum. Albo musi być mocno zjebany, albo neutralny. Zarazem musi być imieniem bądź pseudonimem postaci. Uzupełniam pierdoły - imię i nazwisko muszę mieć dopasowane do pochodzenia postaci, z jakiego kraju ma korzenie, a nie gdzie się urodził.
Amen.

Gość napisał:
Co robię potem? Charakter, wypisuję od razu słabe strony postaci, na koniec zostawiam wygląd, a jeśli historię muszę pisać, to historię.
Nienawidzę pisania historii. To coś, do cholery, co powstaje wraz z postacią - nie z KP (mimo że teoria zakłada, iż historia to przeszłość). Można mieć zamysł - a nawet pomysł. Można mieć nawet układ z innym graczem - tym lepiej dla postaci/ jej rozwoju; serio, jeśli układ jest lukratywny (czyt. interesujący).
Lecz i wtedy trzeba uważać. Czasami to jak z rozmową przez komunikator... możesz wysyłać swoje najlepsze intencje, chcieć jak najlepiej, ale dla niektórych słowa to tylko słowa... lub - co gorsza - źle odczytane słowa. A wtedy nie znajdziesz swojego miejsca.

Gość napisał:Zazwyczaj moim postaciom daje parę cech charakterystycznych, czy powiązanych ze sobą; najczęściej są to uzależnienia...

... or wady. Nie umiem tego uniknąć. Moja - nawet najbardziej skrajna ode mnie - postać zawsze będzie miała ze mnie minimum 3%.

Gość napisał:Historię zazwyczaj nie opisuję, bo nie chcę wszystkiego zdradzać u mojej postaci. Wiele rzeczy chowam dla siebie, bo chcę albo wykorzystać to w fabule, albo w ogóle o tym nie mówić.

Yep.

Ale co jeśli zacznie się od pomysłu? Takiego naprawdę dość konkretnego pomysłu do fabuły. Wtedy mam cholerny problem. Nie potrafię, po prostu nie, z dokończeniem KP od strony wyglądu. Jeszcze jak pisało się opowiadania - bez avów na forach - było lepiej. Wszystko pozostawało w sferze wyobraźni. Teraz - jak pomysł narodził się najpierw w głowie - wszystko jakby nie-nadawało-się-na-urzeczywistnienie tego pomysłu. Nawet moje ulubione, najbardziej orgazmiczne grafiki.
Po prostu coś nie "zeskakuje", kiedy pomysł rodzi się u mnie od tej drugiej strony. Dupy strony, jak spojrzę na to z dystansu. |:  
<-- stąd też problem z ciągłym brakiem ava.

Gość
-----------
Gość

Powrót do góry Go down

Re: Fora PBF    Pisanie by Sponsored content

Sponsored content
-----------

Powrót do góry Go down

Strona 11 z 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next   

   

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

:: Internet